B32656A0225J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32656A0225J000
B32656A0225J000
型号
B32656A0225J000
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 5% 1KVDC RADIAL
数据表
B32656A0225J000.pdf
交付服务
B32656A0225J000
内容 *
    B32656A0225J000 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C