B32654A3225K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32654A3225K000
B32654A3225K000
型号
B32654A3225K000
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
数据表
B32654A3225K000.pdf
交付服务
B32654A3225K000
内容 *
    B32654A3225K000 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.492" W (31.50mm x 12.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C