B32653A1223K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32653A1223K000
B32653A1223K000
型号
B32653A1223K000
品牌
描述
CAP FILM 0.022UF 10% 1.6KVDC RAD
数据表
B32653A1223K000.pdf
交付服务
B32653A1223K000
内容 *
    B32653A1223K000 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.022 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C