B32652A6224K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32652A6224K000
B32652A6224K000
型号
B32652A6224K000
品牌
描述
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
数据表
B32652A6224K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32652A6224K000
内容 *
    B32652A6224K000 规格
    SeriesB3265* - MKP General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C