B32620A0302J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32620A0302J000
B32620A0302J000
型号
B32620A0302J000
品牌
描述
CAP FILM 3000PF 5% 1KVDC RADIAL
数据表
B32620A0302J000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32620A0302J000
内容 *
    B32620A0302J000 规格
    SeriesB3262* - MKP High Pulse (stacked)
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance3000 pF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C