B32613A6154J008
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32613A6154J008
B32613A6154J008
型号
B32613A6154J008
品牌
描述
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
数据表
B32613A6154J008.pdf
交付服务
B32613A6154J008
内容 *
    B32613A6154J008 规格
    SeriesB32613
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.15 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsDC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.295" W (26.50mm x 7.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC630V
    Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 100°C