B32594C6684J008
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32594C6684J008
B32594C6684J008
型号
B32594C6684J008
品牌
描述
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
B32594C6684J008.pdf
交付服务
B32594C6684J008
内容 *
    B32594C6684J008 规格
    SeriesB32594
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.315" W (31.50mm x 8.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C