B32562J6105K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32562J6105K000
B32562J6105K000
型号
B32562J6105K000
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 400VDC 2DIP
数据表
B32562J6105K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32562J6105K000
内容 *
    B32562J6105K000 规格
    SeriesB3256* - MKT SilverCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusNot For New Designs
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case2-DIP
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C