B32562J3155K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32562J3155K000
B32562J3155K000
型号
B32562J3155K000
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 250VDC 2DIP
数据表
B32562J3155K000.pdf
交付服务
B32562J3155K000
内容 *
    B32562J3155K000 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case2-DIP
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C