B32560J6472J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32560J6472J000
B32560J6472J000
型号
B32560J6472J000
品牌
描述
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC 2DIP
数据表
B32560J6472J000.pdf
交付服务
B32560J6472J000
内容 *
    B32560J6472J000 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance4700 pF
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case2-DIP
    Size / Dimension0.354" L x 0.098" W (9.00mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C