B32560J1105K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32560J1105K000
B32560J1105K000
型号
B32560J1105K000
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 100VDC 2DIP
数据表
B32560J1105K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32560J1105K000
内容 *
    B32560J1105K000 规格
    SeriesB3256* - MKT SilverCap™
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusNot For New Designs
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / Case2-DIP
    Size / Dimension0.354" L x 0.217" W (9.00mm x 5.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C