B32529C6472K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32529C6472K000
B32529C6472K000
型号
B32529C6472K000
品牌
描述
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD
数据表
B32529C6472K000.pdf
交付服务
B32529C6472K000
内容 *
    B32529C6472K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance4700 pF
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C