B32529C1334K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32529C1334K000
B32529C1334K000
型号
B32529C1334K000
品牌
描述
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
数据表
B32529C1334K000.pdf
交付服务
B32529C1334K000
内容 *
    B32529C1334K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.33 µF
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C