B32526R6226J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32526R6226J000
B32526R6226J000
型号
B32526R6226J000
品牌
描述
CAP FILM 22UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
B32526R6226J000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32526R6226J000
内容 *
    B32526R6226J000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 1.102" W (41.50mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)1.673" (42.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C