B32526R1686K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32526R1686K000
B32526R1686K000
型号
B32526R1686K000
品牌
描述
CAP FILM 68UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
B32526R1686K000.pdf
交付服务
B32526R1686K000
内容 *
    B32526R1686K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance68 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.634" L x 0.709" W (41.50mm x 18.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)1.280" (32.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C