B32524Q6225J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32524Q6225J
B32524Q6225J
型号
B32524Q6225J
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC RADIAL
数据表
B32524Q6225J.pdf
交付服务
B32524Q6225J
内容 *
    B32524Q6225J 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance2.2 µF
    Part StatusNot For New Designs
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension-
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C