B32524Q6155K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32524Q6155K000
B32524Q6155K000
型号
B32524Q6155K000
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL
数据表
B32524Q6155K000.pdf
交付服务
B32524Q6155K000
内容 *
    B32524Q6155K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C