B32523Q6474K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32523Q6474K000
B32523Q6474K000
型号
B32523Q6474K000
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
数据表
B32523Q6474K000.pdf
交付服务
B32523Q6474K000
内容 *
    B32523Q6474K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C