B32523Q1225K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32523Q1225K000
B32523Q1225K000
型号
B32523Q1225K000
品牌
描述
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
数据表
B32523Q1225K000.pdf
交付服务
B32523Q1225K000
内容 *
    B32523Q1225K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance2.2 µF
    Lead Spacing0.886" (22.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C