B32522C3154J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32522C3154J000
B32522C3154J000
型号
B32522C3154J000
品牌
描述
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
B32522C3154J000.pdf
交付服务
B32522C3154J000
内容 *
    B32522C3154J000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.15 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C