B32522C1155J000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32522C1155J000
B32522C1155J000
型号
B32522C1155J000
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RADIAL
数据表
B32522C1155J000.pdf
交付服务
B32522C1155J000
内容 *
    B32522C1155J000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1.5 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC63V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C