B32522C0685K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32522C0685K000
B32522C0685K000
型号
B32522C0685K000
品牌
描述
CAP FILM 6.8UF 10% 63VDC RADIAL
数据表
B32522C0685K000.pdf
交付服务
B32522C0685K000
内容 *
    B32522C0685K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance6.8 µF
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C