B32521C6333J
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32521C6333J
B32521C6333J
型号
B32521C6333J
品牌
描述
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC RAD
数据表
B32521C6333J.pdf
交付服务
B32521C6333J
内容 *
    B32521C6333J 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.033 µF
    Part StatusNot For New Designs
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC400V
    Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C