B32520C0105K000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32520C0105K000
B32520C0105K000
型号
B32520C0105K000
品牌
描述
CAP FILM 1UF 10% 63VDC RADIAL
数据表
B32520C0105K000.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32520C0105K000
内容 *
    B32520C0105K000 规格
    SeriesB3252* - MKT General Purpose
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Voltage Rating - AC40V
    Voltage Rating - DC63V
    Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C