B32361A2806J050
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32361A2806J050
B32361A2806J050
型号
B32361A2806J050
品牌
描述
CAP FILM 80UF 5% 250VAC RADIAL
数据表
B32361A2806J050.pdf
交付服务
B32361A2806J050
内容 *
    B32361A2806J050 规格
    SeriesMKP AC
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance80 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.378" (35.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension2.500" Dia (63.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC250V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)3.228" (82.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 70°C