B32354S3406K010
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B32354S3406K010
B32354S3406K010
型号
B32354S3406K010
品牌
描述
CAP FILM 40UF 10% 500VDC RADIAL
数据表
B32354S3406K010.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B32354S3406K010
内容 *
    B32354S3406K010 规格
    SeriesB32354* - MKP AC Boxed
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance40 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsEMI, RFI Suppression
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.969" W (57.50mm x 50.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC350V
    Voltage Rating - DC500V
    Height - Seated (Max)2.165" (55.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)9 mOhms