B25620B1667K323
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B25620B1667K323
B25620B1667K323
型号
B25620B1667K323
品牌
描述
CAP FILM 660UF 10% 1.32KVDC RAD
数据表
B25620B1667K323.pdf
交付服务
B25620B1667K323
内容 *
    B25620B1667K323 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance660 µF
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension4.567" Dia (116.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC1320V (1.32kV)
    Height - Seated (Max)7.126" (181.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 75°C