B25620B0447K883
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
B25620B0447K883
B25620B0447K883
型号
B25620B0447K883
品牌
描述
CAP FILM 440UF 10% 900VDC RADIAL
数据表
B25620B0447K883.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
B25620B0447K883
内容 *
    B25620B0447K883 规格
    SeriesMKP DC Link
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance440 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension4.567" Dia (116.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC900V
    Height - Seated (Max)3.071" (78.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 75°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.8 mOhms