ALH505K401B064
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ALH505K401B064
ALH505K401B064
型号
ALH505K401B064
品牌
描述
5UF 400VAC 42.5X37X28MM LS=37.5
数据表
ALH505K401B064.pdf
交付服务
ALH505K401B064
内容 *
    ALH505K401B064 规格
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±10%
    Capacitance5 µF
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC400V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.488" (37.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.2 mOhms