ALH475K451B104
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ALH475K451B104
ALH475K451B104
型号
ALH475K451B104
品牌
描述
4.7UF 450VAC 42.5X45X30MM LS=37.
数据表
ALH475K451B104.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ALH475K451B104
内容 *
    ALH475K451B104 规格
    SeriesALH
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±10%
    Capacitance4.7 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing1.476" (37.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC450V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.803" (45.80mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.2 mOhms