ALH406K161C064
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
ALH406K161C064
ALH406K161C064
型号
ALH406K161C064
品牌
描述
40UF 160VAC 57.5X45X30MM LS=52.5
数据表
ALH406K161C064.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
ALH406K161C064
内容 *
    ALH406K161C064 规格
    SeriesALH
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Features85C/85% Humidity
    Tolerance±10%
    Capacitance40 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAutomotive; EMI, RFI Suppression
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.811" (46.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)7.6 mOhms