953BIW38KSF-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
953BIW38KSF-F
953BIW38KSF-F
型号
953BIW38KSF-F
品牌
描述
CAP FILM 38UF 10% 160VAC RADIAL
数据表
953BIW38KSF-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
953BIW38KSF-F
内容 *
    953BIW38KSF-F 规格
    Series953B
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance38 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing2.067" (52.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial - 4 Leads
    Size / Dimension2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC-
    Height - Seated (Max)1.811" (46.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)7 mOhms