947D431K132CJRSN
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
947D431K132CJRSN
947D431K132CJRSN
型号
947D431K132CJRSN
品牌
描述
CAP FILM 430UF 10% 1.3KVDC RAD
数据表
947D431K132CJRSN.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
947D431K132CJRSN
内容 *
    947D431K132CJRSN 规格
    Series947D
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance430 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.969" (50.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.937" Dia (100.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC1300V (1.3kV)
    Height - Seated (Max)5.945" (151.00mm)
    Operating Temperature-45°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 mOhms