947C321K122CDIS
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
947C321K122CDIS
947C321K122CDIS
型号
947C321K122CDIS
品牌
描述
CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC RAD
数据表
947C321K122CDIS.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
947C321K122CDIS
内容 *
    947C321K122CDIS 规格
    Series947C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance320 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.543" Dia (90.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC1200V (1.2kV)
    Height - Seated (Max)6.772" (172.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5.1 mOhms