947C231K102CAIS
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
947C231K102CAIS
947C231K102CAIS
型号
947C231K102CAIS
品牌
描述
CAP FILM 230UF 10% 1KVDC RADIAL
数据表
947C231K102CAIS.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
947C231K102CAIS
内容 *
    947C231K102CAIS 规格
    Series947C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesLong Life, Low ESR
    Tolerance±10%
    Capacitance230 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Female
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis, Stud Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.543" Dia (90.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC230V
    Voltage Rating - DC1000V (1kV)
    Height - Seated (Max)3.898" (99.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 mOhms