944U161K801ABM
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
944U161K801ABM
944U161K801ABM
型号
944U161K801ABM
品牌
描述
CAP FILM 160UF 10% 800VDC RADIAL
数据表
944U161K801ABM.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
944U161K801ABM
内容 *
    944U161K801ABM 规格
    Series944U
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance160 µF
    Part StatusActive
    TerminationThreaded, Male
    ApplicationsDC Link, DC Filtering
    Lead Spacing1.772" (45.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Package / CaseRadial, Can
    Size / Dimension3.327" Dia (84.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC800V
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)0.8 mOhms