942C8W1P5K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
942C8W1P5K-F
942C8W1P5K-F
型号
942C8W1P5K-F
品牌
描述
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC AXIAL
数据表
942C8W1P5K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
942C8W1P5K-F
内容 *
    942C8W1P5K-F 规格
    Series942C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance1.5 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.142" Dia x 2.126" L (29.00mm x 54.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC360V
    Voltage Rating - DC850V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)4 mOhms