942C6P15K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
942C6P15K-F
942C6P15K-F
型号
942C6P15K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.15UF 10% 600VDC AXIAL
数据表
942C6P15K-F.pdf
交付服务
942C6P15K-F
内容 *
    942C6P15K-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.15 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.551" Dia x 1.339" L (14.00mm x 34.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC300V
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhms