942C16P47K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
942C16P47K-F
942C16P47K-F
型号
942C16P47K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.47UF 1.6KVDC AXIAL
数据表
942C16P47K-F.pdf
交付服务
942C16P47K-F
内容 *
    942C16P47K-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.47 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.181" Dia x 2.126" L (30.00mm x 54.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC460V
    Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)5 mOhms