940C20P68K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
940C20P68K-F
940C20P68K-F
型号
940C20P68K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.68UF 10% 2KVDC AXIAL
数据表
940C20P68K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
940C20P68K-F
内容 *
    940C20P68K-F 规格
    Series940C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.68 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension1.339" Dia x 2.126" L (34.00mm x 54.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC500V
    Voltage Rating - DC2000V (2kV)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhms