935C2W10K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
935C2W10K-F
935C2W10K-F
型号
935C2W10K-F
品牌
描述
CAP FILM 10UF 10% 200VDC AXIAL
数据表
935C2W10K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
935C2W10K-F
内容 *
    935C2W10K-F 规格
    Series935C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance10 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsHigh Frequency, Switching
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.906" Dia x 2.248" L (23.00mm x 57.10mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC140V
    Voltage Rating - DC200V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)9 mOhms