930C2W8P2K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
930C2W8P2K-F
930C2W8P2K-F
型号
930C2W8P2K-F
品牌
描述
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC AXIAL
数据表
930C2W8P2K-F.pdf
交付服务
930C2W8P2K-F
内容 *
    930C2W8P2K-F 规格
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance8.2 µF
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.965" Dia x 2.248" L (24.50mm x 57.10mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC175V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)14 mOhms