930C2P22K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
930C2P22K-F
930C2P22K-F
型号
930C2P22K-F
品牌
描述
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC AXIAL
数据表
930C2P22K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
930C2P22K-F
内容 *
    930C2P22K-F 规格
    Series930C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance0.22 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.335" Dia x 1.000" L (8.50mm x 25.40mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC175V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C