930C1W3P9K-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
930C1W3P9K-F
930C1W3P9K-F
型号
930C1W3P9K-F
品牌
描述
CAP FILM 3.9UF 10% 100VDC AXIAL
数据表
930C1W3P9K-F.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
930C1W3P9K-F
内容 *
    930C1W3P9K-F 规格
    Series930C
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance3.9 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.654" Dia x 1.248" L (16.60mm x 31.70mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC70V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)15 mOhms