890273325009CS
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
890273325009CS
890273325009CS
型号
890273325009CS
品牌
描述
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
数据表
890273325009CS.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
890273325009CS
内容 *
    890273325009CS 规格
    SeriesWCAP-FTBP
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance1 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.591" (15.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC-
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    ESR (Equivalent Series Resistance)22.08 mOhms