825MMR250K
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
825MMR250K
825MMR250K
型号
825MMR250K
品牌
描述
CAP FILM 8.2UF 10% 250VDC RADIAL
数据表
825MMR250K.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
825MMR250K
内容 *
    825MMR250K 规格
    SeriesMMR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±10%
    Capacitance8.2 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing1.083" (27.50mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension1.220" L x 0.563" W (31.00mm x 14.30mm)
    Dielectric MaterialPolyester, Metallized
    Voltage Rating - AC160V
    Voltage Rating - DC250V
    Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C