716P47351NA3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
716P47351NA3
716P47351NA3
型号
716P47351NA3
品牌
描述
CAP FILM 0.047UF 5% 100VDC RAD
数据表
716P47351NA3.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
716P47351NA3
内容 *
    716P47351NA3 规格
    SeriesOrange Drop® 716P
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.047 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.571" L x 0.339" W (14.50mm x 8.60mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC70V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.831" (21.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C