716P39356KB3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
716P39356KB3
716P39356KB3
型号
716P39356KB3
品牌
描述
CAP FILM 0.039UF 5% 600VDC RAD
数据表
716P39356KB3.pdf
分类
薄膜电容
交付服务
716P39356KB3
内容 *
    716P39356KB3 规格
    SeriesOrange Drop® 716P
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance0.039 µF
    Part StatusActive
    TerminationPC Pins
    ApplicationsAudio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
    Lead Spacing0.688" (17.48mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.902" L x 0.480" W (22.90mm x 12.20mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)1.012" (25.70mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C