715P47256JA3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
715P47256JA3
715P47256JA3
型号
715P47256JA3
品牌
描述
CAP FILM 4700PF 5% 600VDC RADIAL
数据表
715P47256JA3.pdf
交付服务
715P47256JA3
内容 *
    715P47256JA3 规格
    Features-
    Tolerance±5%
    Capacitance4700 pF
    Lead Spacing0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.339" Dia x 0.701" L (8.60mm x 17.80mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC200V
    Voltage Rating - DC600V
    Height - Seated (Max)0.634" (16.10mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C