715P27311NA3
首页 > 产品展示 > 电容器 > 薄膜电容
715P27311NA3
715P27311NA3
型号
715P27311NA3
品牌
描述
CAP FILM 0.027UF 1% 100VDC RAD
数据表
715P27311NA3.pdf
交付服务
715P27311NA3
内容 *
    715P27311NA3 规格
    Features-
    Tolerance±1%
    Capacitance0.027 µF
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.350" Dia x 0.571" L (8.90mm x 14.50mm)
    Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
    Voltage Rating - AC70V
    Voltage Rating - DC100V
    Height - Seated (Max)0.661" (16.80mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C